Objekts Loft Arch

Konkursa piedāvājums teritorijas attīstībai Ganību dambis 17A, Rīga

Atgriezties

Nekustamā īpašuma attīstītājs "Hepsor" iecerējis jaunu kvartālu ar publisko telpu Ganību dambī 17A, Rīgā. Arhitektūras birojs LOFT piedalījās teritorijas attīstības arhitektūras konkursā ar savu piedāvājumu.

Ēku izvietojums zemesgabalā veidots, analizējot kopsakarības pilsētvides mērogā. Ņemot vērā zemesgabala atrašanās vietu un apkārtējās apbūves raksturu, īpaša uzmanība tika veltīta galvenajiem skatu punktiem no Ganību dambja un Lugažu ielas. Gar abām ielām ir liela auto transporta plūsma, un, stāvot pie krustojuma, svarīgi ir ar arhitektūras palīdzību radīt sajūtu, ka kvartāls ir atvērts apmeklētājiem, kā arī ir ērti novietot automašīnu jaunā kvartāla teritorijā.

Ēkas tiek izvietotas pa perimetru, lai radītu ērtu un saprotamu gājēju, auto transporta plūsmu, līdz ar to vieglāk orientēties jaunajā kvartālā, kā arī paliek vairāk vieta kvartāla vidū publiskai rekreācijas zonai ar koku, puķu stādījumiem.

Iecerēts, ka katras ēkas pirmajā stāvā tiks izvietotas komerciālās vai publiskas funkcijas, veicinot pilsētniecisku atmosfēru, radot pievienoto vērtību kvartālam, jo apmeklētāju plūsma paredzēta ne tikai darba dienas laikā, bet vakaros un brīvdienās.


Teritorijas platība – 30 624 m2

Apbūves laukums – 9 096 m2

Autostāvvietu skaits – 390

 

 

Līdzīgi projekti