Objekts Loft Arch

Tirdzniecības kvartāls Jaunmārupē Ozolu iela 1b, Jaunmārupe, Mārupes novads

Atgriezties

 

Tika izstrādāta arhitektūras koncepcija zemes gabalam ar kopējo platību 14’630 m², kas atrodas Jaunmārupē, pretī nesen uzceltajam bērnudārzam "Zīļuks".

Tirdzniecības kvartāla attīstības koncepcija paredz trīs veikalu jaunbūves pa perimetru zemesgabalam, kuram pa vidu ir izveidots stāvlaukums ar labiekārtotu gājēju promenādi un ārējām tirdzniecības vietām. Pārtikas veikala jaunbūve tiek izvietota zemesgabala dziļumā, savukārt dzērienu un apģērbu jaunbūve – zemesgabala sānos.

Pārtikas veikala jaunbūves būvprojektam izmantota ELVI tipveida projekta ideja, kas tika pielāgota Jaunmārupes situācijai. Līdzīgs tipveida projekts Lielā ielā 26, Mārupē ir veiksmīgi uzsācis savu darbību 2023. gada sākumā.

Tirdzniecības kvartāls nodrošinās vietējos iedzīvotājus ar plašām iepirkšanās iespējām. Būvprojekts paredz labiekārtot esošo teritoriju – veidojot plašu autostāvvietu klientiem, gājēju promenādi ar ārējām tirdzniecības vietām, kvalitatīvus un augstvērtīgus apstādījumus un atpūtas zonas apmeklētājiem, piegādes zonu veikaliem, kā arī taras nodošanas vietu.

Veikalu ēku vizuālais tēls veidots modernās arhitektūras formās, ar apjomu telpisko risinājumu un fasādes arhitektonisko dalījumu panākot prestižu ārējo veidolu un iedzīvotājiem pievilcīgu koptēlu. Veikalu priekšpusē esošā labiekārtotā gājēju promenāde ar apzaļumotām atpūtas zonām un augstvērtīgu apstādījumu risinājumu sniegs Jaunmārupes iedzīvotājiem ne tikai ērtas iepirkšanās iespējas, bet arī kvalitatīvu un patīkamu pilsētvidi ar pievienotu vērtību.

Līdztekus darbam pie pirmajām divām ēkām, notiek projektēšana pie trešās potenciālās ēkas, izvērtējot optimālo funkcionālo telpu piepildījumu, lai nodrošinātu Jaunmārupes iedzīvotājiem labāko pakalpojumu klāstu.

Sadarbojoties ar kaimiņu zemesgabala īpašniekiem tiek domāts par velo un gājēju ceļa izbūvi, kas savienos Mežrozīšu un Celmu ielu ar Ozolu ielu.


Zemesgabala platība – 14630 m2

Ēku kopējā platība – 3000 m2 

Autostāvvietu skaits – 88

 

Līdzīgi projekti