Objekts Loft Arch

Tirdzniecības kvartāls Jaunmārupē Ozolu iela 1b, Jaunmārupe, Mārupes novads

Atgriezties

Projekta priekšlikums.

Tirdzniecības kvartālā paredzētas divas jaunbūves, un pa vidu ir stāvlaukums ar gājēju promenādi, ārējām tirdzniecības vietām. Paredzētas divas ēkas:

• Ēka Nr.1 – Dzērienu un apģērbu jaunbūve;
• Ēka Nr.2 – Pārtikas veikala jaunbūve;

Kā arī zemesgabalam tika izvērtēta potenciālā apbūve, kuru pašlaik netiek projektēta un izbūvēta – tiks izstrādāts un saskaņots atsevišķs BP. 

Ēkas Nr.2 būvprojektam izmantota ELVI tipveida projekta ideja, kur projekts pielāgots Jaunmārupes situācijai. Līdzīgs tipveida projekts tika nodots ekspluatācijā 2023. gada sākumā, Lielā iela 26, Mārupē.

Tirdzniecības kvartāls nodrošinās vietējos iedzīvotājus ar iepirkšanās iespējām. Būvprojekts paredz labiekārtot teritoriju – veidojot piegādes zonu veikalam, plašu autostāvvietu klientiem un nelielu laukumu "telšu" novietošanai, kvalitatīvus un augstvērtīgus apstādījumus un atpūtas zonas apmeklētājiem, kā arī taras nodošanas vietu.

Teritorijas ģenerālplāna un labiekārtojuma risinājums.

Piebraukšana gruntsgabalam projektēta saskaņā ar Latvijas būvnormatīviem un konsultējoties ar ceļu projektētāju, kā arī ņemot vērā jauno projektējamo situāciju Ozolu ielai.

Objekta satiksmes organizācija projektēta, lai tā nepasliktinātu satiksmes drošību uz Ozolu ielas, un piebraukšana zemes gabalam risināta pretī iebraukšanai bērnudārza
stāvlaukumam.

Veikalu piegāde paredzēta ēku aizmugurēs, un netiks izmantoti lielgabarīta auto (fūres). Saskaņā ar Pārtikas un dzērienu veikala piegādes pieredzi citos veikalos, katru darba dienu piegādi veic pāris auto no kompānijas loģistikas centra, un netiek piegādāta katra preces vienība atsevišķi, līdz ar to neradīs problēmas veikala apmeklētājiem, braucot cauri stāvlaukumam.

Gājēju pāreja un autobusu pietura tiek ieskicēta aptuveni saskaņā ar atsūtīto Ozola ielas attīstības projekta ideju.

Teritorijas ģenerālplāna risinājumi.
Veikala ēkas izvietotas pa perimetru auto stāvlaukumam, kur un pa vidu ir gājēju promenāde ārējām tirdzniecības vietām. Apmeklētāju ieejas veikalā projektētas no ēkas vidus. Zemes gabala ZR daļā paredzēta taromāta, pakomātu un elektro uzlādes zona.

Veikalu priekšpusē atrodas labiekārtota zaļā teritorija un stāvvietas. Kopā projektētas 88 automašīnu vietas gan apmeklētājiem, gan veikala darbiniekiem, tai skaitā 5 autostāvvietas cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Saskaņā ar normatīviem nepieciešami 5% no kopīgā auto skaita, kas ir 4.4 auto. Invalīdu stāvvietas izvietotas maksimāli tuvu veikalu ieejām.

Teritorijas labiekārtojuma risinājumi.
Visu gruntsgabala teritoriju paredzēts labiekārtot, izveidojot kvalitatīvus apstādījumus un atpūtas zonu apmeklētājiem. Stāvvietas projektētas pamīšus ar zaļajām zonām. Laukumā pie veikalu ieejām paredzētas vietas soliņiem ar integrētiem puķu podiem un ātri uzstādāmām, īslaicīgas tirdzniecības teltīm (3.0 x 3.0 m). Starp auto stāvvietām ir promenāde ar zaļo zonu un ārējām tirdzniecības vietām (moduļu ēkas, kurām, tiek izstrādāts atsevišķi projekts).

Arhitektūras apjoma risinājumi.

Veikalu ēku vizuālais tēls iecerēts modernās arhitektūras formās, ar apjomu un fasādes dalījumu panākot prestižu ārējo veidolu un oriģinālu detaļu izmantojumu. Veikala nosaukums – zīmols izvietots virs ieejas un skaidri nolasāms, tuvojoties objektam, un pie galvenās ieejas.

Ēka Nr.1 – apģērbu un dzērienu fasādes veidotas no sendviča paneļiem un apdares plāksnēm (tiks precizēts BP), kas piešķir ēkai dinamisku raksturu. Apjoma kompozīcija veidota, ieraujot centrālo daļu. Fasādes apdarē dominē pelēks un bēšīgs tonis ar vertikālām metāla detaļām – kolonām. Ēkai ir vienslīpju jumts ar horizontāliem parapeta fragmentiem.

Ēkai Nr.2 - pārtikas veikala fasādēs eksponētas nesošās koka konstrukcijas, kas piešķir ēkai raksturu un ELVI zīmola atpazīstamību. Apjoma kompozīcija veidota, akcentējot centrālo ieeju ar horizontālu, konsolētu jumtiņu. Fasādes apdarē dominē pelēks tonis ar izceltiem, tumši brūniem koka karkasa elementiem, kuri fasādes plakni ritmiski sadala. Noteiktās vietās, kur koka konstrukcija tiek izcelta kā parapets, atradīsies veikala reklāmas. Ēkai ir divslīpju jumts ar horizontāliem parapeta fragmentiem.

Vides pieejamība

Būvprojekts izstrādāts, ievērojot vides pieejamības prasības. Zemes gabala teritorijā paredzētas 5 autostāvvietas cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Pie ieejām ēkā nav pakāpieni. Ēkās paredzēti sanmezgli, kas atbilst vides pieejamības prasībām.

 

Zemesgabala platība – 14630 m2

Ēku kopējā platība – 3000 m2

 

Autostāvvietu skaits – 88

 

Līdzīgi projekti