Objekts Loft Arch

Dzīvojamās mājas augšējo stāvu piebūve Bruņinieku iela 72, Rīga

Atgriezties

 

Ēkas vēsture

Gan ielas, gan pagalma mūra namu projekts tiek datēts ar 1910. gada 20. jūliju un to arhitektam Oskaram Bāram (1848. – 1914.) pasūtīja Voldemārs Niedra vai Nidra (B. Ниьдра).

Projekts ietvēra abu namu plānojumus un nacionālā romantisma stilā veidotu ielas nama fasādi. Savukārt, gludi apmestā pagalma nama fasāde bez rotājumiem pauž lakonisku atturību, šīs ēkas dzīvokļi ir mazi, pārsvarā vienistabas ar atsevišķu virtuvi.

 

Jaunais projekts 

Pagalma namu paredzēts pārbūvēt atbilstoši mūsdienīgam plānojumam, izbūvējot jaunu divu stāvu apjomu 6. un 7. stāvā. Piebūves apjoms un tā arhitektūra nevainojami iekļaujas esošajā pilsētvidē, jo tiek saglabāts ēkas ārējais apveids un pagalma mājām raksturīgais, racionāli vienkāršais fasādes dalījums un apdares materiāli.

Pagalma nama tālākās puses fasāde iegūs lielākus logu atvērumus un balkonus, kas ļaus maksimāli izmantot dienvidu puses priekšrocības un pavērs lielisku skatu uz pilsētu no augšējiem stāviem. Jauno fasādes daļu no vecās kontrastējoši atdalīs dekoratīva dzega.

 

Virszemes stāvu kopēja platība pēc pārbūves projekta – 1201 m2

Projektējamo stāvu kopējā platība (6. un 7. stāvs) – 325 m2

Līdzīgi projekti